Zwalczanie szkodników 

Dyskrecja i twoje bezpieczeństwo są dla nas priorytetem 

Usługa zwalczania szkodników takich ja: pluskwa, karaluchy, mole, muchy, pchły, prusaki itp... jest jedną z naszych najbardziej pożądanych usług zwalczania szkodników. Jesteśmy ekspertami w bezpiecznym i skutecznym usuwaniu pluskiew i od 2017 roku zwalczamy owady w domach, hotelach i hostelach. Doświadczenie ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu skutecznego zabiegów. Oferujemy nie tylko gwarantowane i skuteczne zabiegi zwalczania szkodników, ale także szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowania mieszkania do zabiegu dezynsekcji. Zapewniamy przyjazną, pomocną i wspierającą obsługę. Rozumiemy, że insekty w domu to bardzo stresująca i nieprzyjemna sytuacja. Możemy zaoferować inspekcje nieruchomości.

Różne Techniki dezynsekcji i dezynfekcji pozwalają nam na najskuteczniejsze efekty w  walce ze insektami. - Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych, jak i zakładów potrzebujących usług z zakresu dezynsekcji pomieszczeń użytkowych, czy samochodów dostawczych, oraz dezynsekcji lokali mieszkalnych.

PLUSKWA DOMOWA (ŁÓŻKOWA)

Te irytujące szkodniki zwykle wychodzą w nocy, kiedy ludzie śpią. Pluskwy mają rdzawoczerwony kolor, mają owalny kształt ciała mniej więcej wielkości pestki jabłka, wydzielają specyficzny, ostry zapach. Podobnie jak w większości środowisk miejskich, pluskwy są dość powszechne i występują w wielu miejskich i podmiejskich domach. Bardzo ciężko samodzielnie wytępić pluskwy. Owady należy całkowicie wyeliminować, nie pozostawiając po sobie niczego, co mogłoby później spowodować problemy. Dlatego zaleca się, aby skorzystać z usług profesjonalnej firmy.  Chowają się w materacach, pęknięciach mebli, ścianach, sprężynach skrzyniowych, pościeli, a nawet w podłodze. Co zaskakujące, pluskwy mogą przetrwać miesiące, a nawet rok bez pożywienia. Aby dezynsekcja pluskwy była skuteczna, potrzebne jest zrobienie dwóch, a przy większej infestacji trzech zabiegów. Drugi i trzeci zabieg ma na celu usunąć nowe pokolenie pluskiew jeszcze zanim złoży ono kolejne jaja. 

Jak rozpoznać czy w domu są pluskwy ? 

1. Jeśli zauważymy na ciele kilka niewielkich ugryzień układających się w linię prostą lub w trójkąt, możemy podejrzewać, że w naszym domu zagnieździły się pluskwy. Atakują odsłonięte części ciała: ręce, szyję, twarz. Ugryzienia nie są bolesne, ponieważ pluskwy wpuszczają pod skórę środek przeciwbólowy. Z czasem jednak miejsca ukąszeń zaczynają swędzieć, pojawiają się też czerwone krostki. Ugryzienia znikają po kilku dniach.

2. Jednym z sygnałów obecności pluskiew są małe plamki krwi na pościeli czy materacu. Jeśli podejrzewamy, że padliśmy ofiarą tych pasożytów, warto poszukać śladów krwi.

3. Specyficzny słodkawy zapach w pokoju. Pluskwy domowe wydzielają specyficzną słodką woń, która służy im do wzajemnego wabienia. Przypominający kolendrę lub psujące się maliny zapach może świadczyć o obecności pluskiew w domu.

4. Odchody i wylinki. Pluskwy co jakiś czas linieją i zrzucają twardy pancerz. Ponadto, zostawiają na materacach i pościeli ciemnoczerwone lub czarne odchody.


KARACZAN PRUSAK (Blattella germanica) 

Prusaki występują najliczniej w wilgotnych kuchniach i łazienkach, w których znajdują pokarm i wodę. Gdy w tych pomieszczeniach brakuje pokarmu lub dostęp do wody jest ograniczony, wtedy prusaki przemieszczają się do pokoi mieszkalnych. Większość prusaków jest jednak bardzo przywiązana do swojej kryjówki w danym pomieszczeniu, którą opuszcza tylko w celu poszukiwania pokarmu i wody. W mieszkaniach przebywają w szczelinach ścian, za listwami, szafami, boazerią, pod kuchenkami i zlewozmywakami.  

Jak rozpoznać czy w domu są Prusaki?  

Jeśli populacja prusaków w miejscu zaczyna być duża, nie trzeba znać żadnych ich zwyczajów, aby zauważyć, że są w domu. Choć jak najdłużej starają się pozostać niezauważone, wiedząc, że bezpieczniej dla nich jest nie rzucać się w oczy. Wraz z przybywaniem nowych osobników, zaczyna im brakować miejsca.  Pojawiające pojedyncze osobniki prusaków oznaczają kłopoty, bowiem jest pewne, że w ukryciu jest ich dużo więcej! 

Jeśli jednak macie podejrzenia, że w Waszym domu są prusaki, ale jeszcze żadnego nie zauważyliście, zwróćcie uwagę na miejsca, gdzie mogą mieć one dostęp do jedzenia i wody. Szukamy więc ich śladów w kuchni i łazience. Zaglądamy do szafek, zwłaszcza tych położonych najbliżej rur z wodą, zaglądamy pod zlew. Sprawdzamy pod szafkami, patrzymy w okolice listew przypodłogowych, a jeśli jest taka możliwość.

Pchła ludzka

Pchła ludzka pasożyt zewnętrzny człowieka. Poza człowiekiem pchła ludzka może pasożytować na psie, kocie, lisie, borsuku, kaczce, kurze czy szczurze wędrownym. Jest pasożytem kosmopolitycznym. Samiec pchły osiąga wielkość 2–2,5 mm długości, samica jest większa i mierzy 2,5–3,5 mm długości. Dorosłe osobniki są barwy brunatnokasztanowej. Cechą charakterystyczną dla tego gatunku jest posiadanie 1 lub 2 szczecinek umieszczonych przed okiem.

Jak rozpoznać czy w domu mamy pchłę?

Pchła ludzka żywi się krwią człowieka, to dodatkowo traktuje go jako miejsce zamieszkania oraz środek transportu. Jeżeli nie może dłużej przebywać na ciele człowieka, przebywa w wilgotnych, ciemnych pomieszczeniach. Gdy pchła nie żeruje, można ją znaleźć w szparach parkietu, na dywanach i w zakurzonych kątach pomieszczenia. Pchła ludzka, w trudnych warunkach może pasożytować także na zwierzętach np. psach lub kotach. 

Mucha

Dorosłe owady żywią się substancjami płynnymi, pokarmy twarde pobierają po rozpuszczeniu śliną. Dziewięciodniowe owady osiągają dojrzałość płciową. Jaja składane są do kału, szczególnie do świńskiego. Samica może składać jaja od 2 do 5 dni, jednorazowo ok. 100. W ciągu całego życia składają od 600 do 2000 jaj. Larwy pobierają pokarm płynny. Szybkość rozwoju uzależniona jest od świeżości nawozu, trwa od kilku dni do dwóch miesięcy. W ciągu rozwoju larwy wydłużają się z początkowych 2 do 12 mm, trzykrotnie liniejąc. Po przepoczwarczeniu trwającym ok. 10 dni wylegają się dorosłe owady. Owad ten stwarza zagrożenie epidemiologiczne: badania dowiodły, że na powierzchni swego ciała mucha może przenieść do 6 milionów, a w jelicie nawet pięciokrotnie więcej – 30 milionów mikroorganizmów w tym powodujących tak groźne choroby jak dur brzuszny, paratyfus, dyzenteria, cholera, gruźlica, polio, salmonelloza

Mól odzieżowy

Mały motyl nocny z rodziny molowatych, szkodnik niszczący ubrania, powszechnie znany jako mól odzieżowy albo mól ubraniowy. Barwa ciała słomowa do żółtobrązowej. Długość ciała wynosi 6–11 mm, rozpiętość skrzydeł ok. 11 mm. Larwy białawe z głową brązową do czarnej, mierzą do 11 mm. Larwy żywią się materiałami bawełnianymi, moherowymi, futrzanymi, dywanami i półfabrykatami; prócz tego zjadają pióra, okazjonalnie tkaniny sztuczne. Samica składa 50–60 jaj wielkości główki od szpilki. 

Szerszeń

Szerszenie zjadają owady pożyteczne, np. pszczoły, nadgryzają dojrzałe owoce i uszkadzają młode drzewka, powodując w ten sposób szkody w leśnictwie i sadownictwie. Mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Użądlenie przez szerszenia wywołuje w miejscu wprowadzenia jadu dotkliwy ból, zaczerwienienie i obrzęk, a u osób uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych może wywołać wstrząs anafilaktyczny. Zakorzenione przeświadczenie o potencjalnie groźnym dla ludzi jadzie tych owadów oraz rozmiary szerszenia i nieprzyjemny dla człowieka dźwięk, jaki ten owad wydaje w czasie lotu powodują, że obecność szerszeni w pobliżu siedzib ludzkich może być uciążliwa, a niekiedy nawet niebezpieczna

Komar

Samice tych owadów ssą krew zwierząt stałocieplnych, a niektóre owadów, ponieważ do powstania jaj w jajnikach wymagają odżywiania się krwią określonych gatunków zwierząt. Natomiast samce żywią się nektarem kwiatów.Samice komarów przywabia zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i inne składniki potu, takie jak oktanol. Posługują się też termodetekcją, co sprawia, że najbardziej narażeni na ukąszenia komarów są młodzi mężczyźni, dzieci i kobiety w okresie owulacji.


Rybik

Zaliczany do owadów bezskrzydłych, ciało mają spłaszczone, porośnięte szczecinkami, a zwykle też łuskami, zakończone parą przysadek odwłokowych i nicią końcową.Przechodzą rozwój prosty i linieją także po osiągnięciu dojrzałości. Prowadzą skryty tryb życia. Grupa kosmopolityczna, ale głównie tropikalna. Pojawiły się prawdopodobnie w dewonie, ale ich pewny zapis kopalny zaczyna się w kredzie. Gatunki synantropijne notowane są jako szkodniki magazynowe, biblioteczne i muzealne. 

Gwarantujemy najwyższa jakość usług i gwarancje. Zadzwoń do nas i pozbądź się problemu raz na zawsze, nasi technicy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.

Likwidacja pluskwy Olsztyn. Likwidacja karaluchów. Wyniszczanie pluskwy Olsztyn. Wyniszczanie pluskwy Olsztyn. Usuwanie pluskwy Olsztyn. Usuwanie pluskwy Olsztyn. Dezynsekcja Olsztyn. Deratyzacja Olsztyn. Dezynfekcja Olsztyn. Likwidacja myszy Olsztyn. Usuwanie myszy Olsztyn. Likwidacja szczurów Olsztyn. Likwidacja karaluchów Olsztyn. Usuwanie karaluchów Olsztyn. Wyniszczanieraluchów Olsztyn.